Bangladeshi Independence Cup

Links
Wikipedia

Independence Cup is a cup competition in men's association football. The competition started in 1972 and is run by the Bangladesh Football Federation, which is responsible for all types of competitive matches in the country. The teams from the country's premier league and other clubs compete in the tournament.

Bangladeshi Vabariigi karikavõistlused

Bangladesh on suveräänne riik Lõuna-Aasias. Bangladesh on üks maailma tihedamini asustatud riike, kus elab üle 164 miljoni inimese 147 570 ruutkilomeetri suurusel alal. Dhaka on riigi pealinn ja suurim linn.

Bangladeshi Vabariigi karikavõistlused on Bangladeshis igal aastal toimuv rahvusvaheline jalgpalli meistrivõistlus. Turniiri korraldab Bangladeshi jalgpalliliit (BFF) ja see on üks Aasia kõige mainekamaid jalgpallimeistrivõistlusi.

Esimene Bangladeshi Vabariigi karikavõistluste turniir peeti 1978. aastal ja selle võitis Iraak. Turniiri on võitnud 12 erinevat riiki, kõige edukam meeskond on Iraak, kes on turniiri võitnud neli korda.

2018. aasta Bangladeshi Vabariigi karikavõistlustel osales kaheksa meeskonda: Bangladesh, India, Nepal, Sri Lanka, Maldiivid, Bhutan, Kambodža ja Laos. Turniiri võitis Bangladesh, kes finaalis alistas India 2:1.

Bangladeshi Vabariigi karikavõistlused on populaarne turniir, mida Bangladeshis ja kogu Aasias laialdaselt jälgitakse. Turniir on aidanud Bangladeshi jalgpallis arendada ja on olnud platvormiks mõnele riigi andekaimale mängijale.